czwartek, 20 lutego 2014

Wystawa:"Malarstwo i Kaligrafia Japońska" w Łodzi


19 lutego rozpoczęła się wystawa moich japońskich prac w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Struga w Łodzi. - głownie malarstwa, cho jest też kilka prac z kaligrafii. w Tuż po zmontowaniu wystawy, z bardzo dużym zaangażowaniem dyrektora biblioteki - p. Ryszarda Kotkowskiego miało miejsce nieoficjalne otwarcie. Z autorem prac - Mariuszem Gosławskim czyli ze mną postanowiły spotkać się trzy osoby: p. prof Jolanta Młodawska z UŁ, p. Wiktoria Mielczarek (obie panie z Klubu Yakumo-goto) i p. Marta Roszak, która przyszła do biblioteka razem ze mną z rana, ale nic się nie odzywała. jednak dobrze, że później przyszła. To było bardzo miłe spotkanie, za które serdecznie dziękuję. Przy okazji porozmawialiśmy o zbliżających się Dniach Japońskich na UŁ w których będę brał czynny udział.  


Wracając do wystawy to potrwa do końca marca. A jest co oglądać - prawie 80 prac. W większości znajdują się na niej najnowsze prace - gł z tego i ubiegłego roku, a także kilka prac (do 10) z czasu kiedy zaczynałem poznawać technikę sumi-e (2007r. ?)Liczę, że wystawa będzie miała wielu oglądających, gdyż już podczas wieszania prac kilka osób było zainteresowanych kupnem. 


Ps. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli odwiedzający wystawę pozostawią po sobie ślad w postaci komentarza dot. prac. Jeśli udałoby się zebrać chętnych to jest możliwe zorganizowanie kolejnego spotkania.

1 komentarz:

  1. Wielkie gratulacje! Szczególnie podoba mi się pomysł z prezentowaniem w poziomie na ziemi. Się znasz na rzeczy :D

    OdpowiedzUsuń