O mnie

Mariusz Gosławski urodził się w 1980 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Mieszka w Bełchatowie. Artysta plastyk, malarz, fotograf, poeta i teolog.
 
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli – wystawiennictwo (2000).
 
W 2007 roku w krakowskiej Papieskiej Akademii Teologicznej uzyskał tytuł magistra teologii moralnej. W Bełchatowie należał do Klubu Twórców Kultury (1997-2007), Grupy Ars Poetica (2012) i Klubu Rękodzieła Artystycznego (2011-20012).
 
Był założycielem i Przewodniczącym Klubu Kultury Japońskiej w Bełchatowie (2011-2013).
Obecnie jest członkiem Ogólnopolskiej Grupy Art. Angel – od 2007r. i międzynarodowej grupy „Przestrzeń wyobraźni…” działającej przy Fundacji „Człowiek i Środowisko” w Łodzi – od 2013r.  Prowadził Klub Plastyka w Bełchatowie – od 2012 do 2016r. 

Zajmuje się głownie malarstwem sztalugowym. Ulubionymi technikami malarskimi są akwarele i akryl, choć tworzy również pastelą czy olejem. Maluje przede wszystkim pejzaże i architekturę, ale w jego twórczości można też znaleźć portrety czy tematy florystyczne. Uprawia także malarstwo ścienne, pisze ikony, tworzy grafikę czy odnawia rzeźby.
(www.czarekart.blogspot.com)
 
Jest najbardziej znanym artystą malującym kawą w Polsce. Kawą zaczął tworzyć w 2007r. Nie jest kawoszem i kawy nie pije, za to lubi jej miodowo-brunatny kolor. Maluje wszystko co go otacza. Szczególnie upodobał sobie architekturę starych miast, a prace kawowe wyglądają jak stare fotografie. (www.kawa-art.blogspot.com) 

Od 1995r. zafascynowany jest kulturą Japonii. Tworzy prace inspirowane sztuką Kraju Kwitnącej Wiśni – 0d 2008r. Jest to głównie malarstwo tuszem (sumi-e). Tematyka prac to bambusy, peonie, kwiaty wiśni, sosny, orchidee, chryzantemy, winogron czy pejzaże.
Maluje także prace nawiązujące do Japonii – głównie akwarele. Oprócz malarstwa robi orgiami, ikebany, dekoracje świąt japońskich czy pisze kaligrafie. Od 2015 roku jest członkiem honorowym łódzkiego Klubu Yakumo-goto. Jego działalność propagująca kulturę Japonii i ma wielu sympatyków i zyskała uznanie m.in. Ambasady Japonii w Polsce. (www.japonskie-inspiracje.blogspot.com)
 
Prowadzi warsztaty artystyczne, prelekcje, wykłady, pokazy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma na swoim koncie 5 tomików wierszy, ponad 300 wystaw w kraju i za granicą: 190 indywidualnych i 160 zbiorowych ogólnopolskich i międzynarodowych; udział w licznych konkursach, przeglądach, plenerach czy imprezach kulturalno-artystycznych.

Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność twórczą: –
Nagroda Starosty Bełchatowskiego za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej – Bełchatów 2008; –
Nagroda Starosty Bełchatowskiego za całokształt działalności na rzecz upowszechniania kultury – Bełchatów 2009, 2013, 2017,2018

Prace artysty brały udział w aukcjach charytatywnych dla potrzebujących, a także znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą, m.in. : Włochy, Szwajcaria, Portugalia, Stany Zjednoczone, Litwa, Australia czy Japonia.  
Jak znasz miejsce (galeria, kawiarnia, biblioteka itp.) gdzie mogę pokazać swoje prace, zrobić wystawę albo przeczytać swoje wiersze to napisz.