czwartek, 3 marca 2016

Zapraszam - akcja artystyczna "ŻYCIE"

11 marca 2016 minie 5 lata od tragicznego trzęsienia ziemi i tsunami jakie nawiedziły Japonię. Chcąc przybliżyć tamte wydarzenia i pamiętać o ofiarach tamtej tragedii - ludzi i zwierzęta, którzy stracili życie, bliskich, przyjaciół, dach nad głową i cały swój dobytek u organizuję akcję pt."ŻYCIE" Japonia - 5 lat po tsunami.

Hasłem przewodnim tej akcji będzie słowo "ŻYCIE".

Życie, to najcenniejszy dar jaki każdy posiada. To wartość, której nie da się wycenić. Często gonimy za pracą, ludźmi, sukcesem a życie ucieka nam między palcami. Wielu żyje wspomnieniami. Inni wciąż planują wybiegając daleko w przyszłość. Tylko nieliczni potrafią cieszyć się teraźniejszością i żyć. Niespodziewane tsunami zakończyło bieg życia wielu istot. Ilu z nas skończy życie nie przeżywszy życia?

W tym roku proponuję 1000 razy napisać japońskie słowo "ŻYCIE" na kilkumetrowym papierze.

Akcją tą chcę skłonić mieszkańców naszego miasta, ale także wszystkich ludzi do tego, aby na krótko zatrzymali się, pomyśleli o tych tragicznych wydarzeniach w Japonii i pomyśleli, że czasem warto zostawić wszystko i pozostać sam na sam ze sobą, aby doświadczyć teraźniejszości.

Zaproście swoich znajomych i spotkajmy się 11 marca o godz. 18.00 w MCK Giganty Mocy w Bełchatowie i wspólnie dajmy wyraz naszej solidarności z Japonią.

W planach jest pokaz japońskiej kaligrafii i warsztaty, film dokumentalny i niewielka wystawa pamiątek z Japonii, które dostałem od znajomych. Wśród nich będą mapy, przewodniki, widokówki, czasopisma. Dla Japończyków to rzeczy codziennego użytku i pewnie niewiele znaczące. Dla mnie są one kawałkiem Japonii. Sam nigdy nie byłem w tym kraju, dlatego są one dla mnie cenne.

11 marca /piątek/, godz. 18.00
dolne foyer MCK Giganty Mocy, pl. Narutowicza 3 w Bełchatowie

Organizatorem akcji jest Mariusz Gosławski
Wystawa potrwa do 26 marca 2016r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz