wtorek, 8 września 2015

Zapraszam na wystawę do Wrocławia


Wraz z Instytutem Studiów Azjatyckich i Klubem "Pod Kolumnami" zapraszam na wystawę malarstwa japońskiego 

"Sumi-e" Mariusza Gosławskiego
 2 - 31 października 2015 r. 

Wernisaż: 
2 października, godz. 18:00 
Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, WROCŁAW

Wydarzeniu towarzyszyć będzie uroczysty wernisaż, podczas którego odbędzie się pokaz malarstwa japońskiego sumi-e w wykonaniu autora wystawy oraz prelekcja Mileny Żółkowskiej "Japonia – najlepiej rozpoznawana kultura świata i jej znaczenie na arenie międzynarodowej".

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
* * * * * * * * * * * * * * *
Wystawa malarstwa japońskiego pt.: "Sumi-e" Mariusza Gosławskiego. Na wystawie zaprezentowane zostaną najnowsze prace autora - tradycyjne i współczesne motywy japońskie - wykonane czarnym tuszem. Od tradycyjnych tematów: bambus czy orchidea, przez motywy samurajskie kończąc na abstrakcyjnej zabawie plamą i kreską. Autor poprzez malarstwo japońskie przybliża nas do Kraju Kwitnącej Wiśni, którym jest zafascynowany od wielu lat. Swoimi pracami oddaje nie tylko duszę rzeczywistości, ale także skłania do refleksji nad chwilą obecną.


Zapraszam do dołączenia do wydarzenia na FB

 

Mariusz Gosławski

(ur. 18 września 1980 r. w Piotrkowie Tryb.)
Artysta plastyk, malarz, fotograf, poeta i teolog-etyk. Sztuką zajmuje się od 1993r. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli i Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Zamiast zostać księdzem wybrał zawód artysty. Dziś sztuka jest jego pasją, pracą i sposobem na życie. Uwielbia akwarele, plenery i… naleśniki. Jest najbardziej znanym artystą malującym kawą w Polsce. Zafascynowany kulturą Japonii tworzy prace plastyczne w japońskim klimacie. Jego działalność propagująca kulturę Japonii ma wielu sympatyków i zyskała uznanie m.in. Ambasady Japonii w Polsce. Prowadzi warsztaty artystyczne, prelekcje, wykłady, pokazy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma na swoim koncie 4 tomiki wierszy, 120 wystaw indywidualnych i ponad 130 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność twórczą. Prace artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Milena Żółkowska

Urodzona w Szczecinie, Wrocławianka z wyboru. Absolwentka filologii japońskiej oraz marketingu ze specjalizacją kreowania marki. Łącząc oba kierunki, zajmuje się badaniem wpływu kultury japońskiej na rodzimą i światową gospodarkę oraz analizuje jej znaczenie w kształtowaniu zachowań społecznych. Będąc jeszcze na studiach prowadziła grupy językowe oraz poprowadziła wykład nt. religii w Japonii studentom Kulturoznawstwa na UWr. Na wrocławskim Festiwalu Podróżniczym „Równoleżnik Zero” opowiadała o szeroko rozumianej kulturze japońskiej.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz