niedziela, 8 czerwca 2014

Konwent Ućkon w Łodzi

Pierwszy od czterech lat konwent Ućkon w Łodzi - 7 czerwca 2014. Na imprezie wiele atrakcji, paneli, konkursów, pokazów, stoisk, cosplay i wiele ciekawostek. A wśród nich trochę mnie: wystawa,na której, można było zobaczyć kilka moich prac (niektóre były rozpoznawane z comiesiecznych tapet z portalu japonia-online); warsztaty malarstwa japońskiego sumi-e - ludzie dopisali (ilość zainteresowanych mnie zaskoczyła - wielki plus dla Was), niektórzy zainteresowali się tym na tyle, że będa i dalej malować; kolejne warsztaty malowania bohaterów semafora w sumi-e - mieliśmy zamknąć salę z braku chętnych (nie wszyscy wiedzieli co to semafor ale... po jakimś czasie zaczęli ludzie przychodzić i.... zrobiliśmy powtórkę z poprzedniego malowania - kolejne miłe zaskoczenie; (papieru nie było zbyt wiele, którego z czasem zaczęło nam brakować, ale przezorny wziąłem trochę swojego) na koniec panel o świętach i festiwalach japońskich - prawie pełna sala. Oprócz prezentacji było też kilka dekoracji świątecznych. Dwa eksponaty (z kanamara matsuri i ogata Jinja) wzbudzały uśmiech, ale jedynie kilka osób był było odważnych, aby je dotknąć i na szczęście
Impreza bardzo mi się podobała. Świetna atmosfera, mili ludzie, chętni do pomocy, wspaniali uczestnicy - bardzo dobrze mi się z Wami współpracowało, rozmawiało i w ogóle było super. Mam nadzieję, ze kiedyś uda nam się znów spotkać.
Na koniec podziękowania - Grupie Tanzaku za zaproszenie, uczestnikom moich pkt programu za świetną atmosferę i... doznania artystycze (jestem artystą, więc wzrok u mnie to priorytet i na ładne dziewczyny zawsze warto popatrzeć, nawet kiedy jest się w pracy i bardzo rozpraszają, ale... i osobom, które robiły zdjęcia na warsztatach (wszystkich zdjęć jest 240 - wybrałem 150 - pozostałe albo były podobne albo nieostre. Mam nadzieję, ze to spotkanie zaowocuje dłuższą współpracą i zobaczymy się na kolejnych imprezach.

ZDJĘCIA NIEBAWEM

Pełna fotorelacja TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz