niedziela, 2 marca 2014

Pamiętamy o Japonii

11 marca 2014r. minie trzy lata od trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii, które sprawiły, że tysiące ludzi straciło życie, bliskich, przyjaciół, dach nad głową i cały swój dobytek. 
Chcąc uczcić ofiary tamtej tragedii znajdźmy chwilę, aby zatrzymać się, pomyśleć o tamtych tragicznych wydarzeniach w Japonii i wykonać coś japońskiego: origami, napisać kaligrafię, ułożyć ikebanę, narysować, zrobić dekorację, zapalić świeczkę w oknie, puścić zapalony lampion na rzece, wstawić japońską flagę w oknie itp. Jeśli macie jeszcze inne pomysły - podzielcie się z nami.
 


Będzie to znak naszego wsparcia, że możliwe jest podniesienie się z katastrofy, odbudowanie tego co stracone. Niech pamięć o tych, którzy stracili wszystko trwa jak najdłużej. 

Zaproście swoich znajomych i wspólnie dajmy wyraz naszej solidarności z Japonią.

Miło będzie jeśli efektami swoich działań podzielicie się w komentarzu, w komentarzu na FB,
link do zdjęć.  A wieczorem od 20.00 możemy się spotkać na FB (tutaj link) i porozmawiać o tamtych wydarzeniach. Być może ktoś był w tamtych terenach już po katastrofie i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami. Temat jest otwarty.

Kto może, niech dołączy do wydarzenia na FB:  

Ps. Na zdjęciu jedna z prac Jave Yoshimoto jako wyraz pamięci o tamtych wydarzeniach. Więcej prac i opis na stronie http://lunchticket.org/jave-yoshimoto/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz